Łowiectwo a ochrona przyrody

Łowiectwo to jeden z elementów ochrony środowiska przyrodniczego, oznacza ochronę zwierząt łownych (zwierzyny) i gospodarowanie ich zasobami w zgodzie z zasadami ekologii oraz zasadami racjonalnej gospodarki rolnej, leśnej i rybackiej. Gospodarka łowiecka to działalność w zakresie ochrony, hodowli i pozyskania zwierzyny oraz kształtowania środowiska przyrodniczego dla ulepszenia warunków jej bytowania.
Więcej

Jak nęcić z głową

Śmiało można powiedzieć, że jeżeli codziennie pojedziemy na nęcisko i wysypiemy worek kukurydzy to efekty będą. Ale wszyscy wiemy, że mało jest ludzi dysponujących potrzebnymi środkami finansowymi a przede wszystkim czasem aby tak robić. Co zatem robić?
Więcej

Nęciska na miarę XXI wieku!

Od zarania dziejów, gdy tylko człowiek rozpoczął swoją przygodę z pozyskiwaniem mięsa dzikiej zwierzyny do celów konsumpcyjnych, rozpoczęło się też wielkie kombinowanie w jaki sposób ułatwić sobie zdobycie kawałka dziczyzny aby wyżywić rodzinę. Pramyśliwy wykorzystywał do tych celów naturalne okoliczności stwarzane mu przez naturę np. drzewa owocujące smacznymi dla zwierzyny owocami, czy też bagniste dołki, w których zwierzyna zażywała kąpieli czy nawet zbiorniki wodne niezbędne do gaszenia pragnienia. Jednak nie każdy taki potencjalny punkt, do którego ciągnęła zwierzyna, nadawał się na urządzenie zasadzki i upolowanie pożądanego zwierzęcia. Dlatego też ówczesny myśliwy spróbował przenieść atraktor, jakim było pożywienie preferowane przez jego potencjalną zdobycz, w miejsce, które dawało największą szansę sukcesu łowieckiego..... i tak powstało pierwsze nęcisko.
Więcej

Nowy sklep myśliwski

Dzisiaj nasz sklep myśliwski Dębowa Aleja zmienił swój wygląd. Podążając za duchem czasu postanowiliśmy odswieżyć wygląd sklepu i jednocześnie ułatwić naszym klientom poruszanie się po oferowanych przez nas akcesoriach myśliwskich
Więcej

Tylko dziś i jutro darmowa wysyłka w naszym sklepie myśliwskim

Czy Twoje dzicze nęcisko jest już przygotowane? Skorzystaj z oferty darmowej wysyłki w naszym sklepie myśliwskim
Więcej

Rabat na odstraszacz dzików FFUUK

FFUUK na dziki rabat Nasz płyn odstraszający dziki FFUUK cieszy się coraz większą popularnością. Sezon szkód łowieckich na szczęście dobiegł już końca, ale rabat 33% na wszystkie FFUUKI w płynie to dobra okazja, aby pomyśleć o zabezpieczeniu terenów narażonych na dzicze inwazje w przyszłym roku. Oferta obowiązuje od 31.10.2014 do 01.11.2014 na zamówienia powyżej 10 sztuk.
Więcej

Dziki w miastach. Wszyscy trzęsą portkami

Plaga, inwazja, rzeź niewiniątek. Problem dzików w miastach staje się coraz większy. Co jest tego przyczyną? Jak sobie radzić?
Więcej

Dlaczego smoła bukowa jest tak skutecznym przywabiaczem dzików?

Co sprawia, że smoła bukowa jest tak chętnie wykorzystywana przez zwierzynę dziką? Jak skutecznie wabić dziki dzięki smole bukowej i jak ją stosować?

Więcej

Sklep myśliwski - wyprzedaż do -50%

Wielka wyprzedaż w naszym sklepie myśliwskim! Zobacz jakie artykuły warto zakupić w znacznie niższej cenie.
wyprzedaż sklep myśliwski
Więcej