Już jutro (14.01.2015) w naszym sklepie myśliwskim Dębowa Aleja czekają na Was duże zniżki na wszystkie artykuły łowieckie! To świetna okazja, aby uzupełnić braki w asortymencie na początek nowego roku. Pierwszy kwartał to zapewne najlepszy moment, aby zadbać o dzicze nęcisko. Okres wiosenny i letni to z kolei sezon dziczych szkód. Warto już teraz zaopatrzyć się w skuteczne odstraszacze dzików marki Dębowa Aleja.

Tańsze asortymenty na dzicze nęcisko

Delikatna zima w tym roku mimo wszystko nie zmniejszyła aktywności żerowej dzików na naszych nęciskach. Choć niewątpliwie, pokarm dla zwierzyny jest łatwiejszy do zdobycia. Dlatego, nie ulega wątpliwości, że w takich okolicznościach nasze dzicze nęciska mogą tracić na skuteczności. Warto zatem stosować przywabiacze dzików, które jako dodatek do wykładanej karmy przyczynią się znacznie do efektów nęcenia. Przywabiacze dzików BUCHTER to sypkie koncentraty, które zwabią dzika zapachem ulubionej kukurydzy, dziczych owoców czy przysmaków z pól. Smoła bukowa to świetny sposób, aby zachęcić dziki do korzystania z leczniczych kąpieli. O walorach smoły bukowej możesz przeczytać więcej w naszym artykule.
Znacznym minusem prowadzenia dziczego nęciska są związane z tym koszta. Skuteczność nęciska polega w głównej mierze na regularności nęcenia. Tutaj z pomocą przychodzą nam automatyczne karmidła, które same rozsypują dziczą karmę na nęcisku każdego dnia. Teraz możesz kupić nasze automatyczne karmidła w promocyjnej cenie! Skorzystaj z okazji i oszczędzaj na dojazdach do nęciska.

Czy szkody łowieckie w 2015 roku nas przerosną?

Ciepła zima wiąże się z selekcją naturalną na niższym poziomie. Śmiertelność dzików w okresie zimowym może diametralnie się obniżyć. To z kolei doprowadzi do przykrych konsekwencji w naszych łowiskach. Szkody łowieckie mogą dać w kość wielu rolnikom i myśliwym. Zmiany prawne dotyczące selekcji dzika wprowadzone 24.12.2014, które rzekomo mają przyczynić się do większego odstrzału dzików, budzą wiele wątpliwości wśród ekspertów łowieckich. Minister Środowiska chyba nie docenił etyczności myśliwych i braku ich chęci do strzałów do loch w okresie rozrodczym. Wszystkie te okoliczności sprawią, że koła łowieckie będą musiały bronić się przed finansowymi bankructwami w inny sposób. Wiele kół stosuje już odstraszacze dzików marki Dębowa Aleja. Dotyczy to szczególnie płynnego odstraszacza FFUUK oraz jego nowego brata FFUUK Zielony. Skuteczne odstraszacze w płynie pomagają kołom ograniczyć szkody łowieckie. Już jutro wszystkie odstraszacze zwierzyny dostępne są w naszym sklepie w niższych cenach. To dobry moment, aby już teraz pomyśleć o szkodach łowieckich nadchodzących w tym roku i uzupełnić magazyn odstraszaczy zwierzyny.


szkoda łowiecka

W Nowym Roku życzymy wszystkim myśliwym udanych łowów, a rolnikom niewielkich szkód łowieckich!Darz Bór